Την Τετάρτη 5 Απριλίου 2023 τις δυο πρώτες ώρες, πραγματοποιήθηκε εκκλησιασμός όλων των τάξεων στον Άγιο Νικόλαο του Πειραιά.

Την Τετάρτη 5 Απριλίου επισκέφτηκε το σχολείο μας ο Δήμαρχος του Πειραιά όπου του παρουσιάστηκε το πρόγραμμα της εκπαιδευτικής ρομποτικής στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας.

Από το Δίκτυο Κοινωνικών Δομών και Κινητών Μονάδων του Δήμου Πειραιά έγινε δίωρη ενημέρωση για τον ΣΕΠ (Σχολικό Επαγγελματικό Προσανατολισμό) στις 23/3/2023 στους μαθητές της Γ’ Γυμνασίου, τμήμα Β4, στις 22/3/2023 στους μαθητές της Α’ Γυμνασίου και στα τμήματα Β1,Β2, Β3.

Στις 16/3/02023 οι μαθητές του σχολείου συμμετείχαν στην συμπλήρωση ερωτηματολογίου σε έρευνα που διενεργήθηκε από το ΕΚΠΑ για την ψυχική υγεία.

Στις 16/3/2023 επισκέφτηκε το σχολείο μας, ένα σχολείο από την Ιταλία στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning.

Στις 23/2/2023 συμμετείχε αντιπροσωπεία από το σχολείο μας με πέντε μαθητές σε ημερίδα με τίτλο “Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός: Μαθαίνω – Αποφασίζω- Στοχεύω ” από την ΔΙΔΕ Πειραιά σε συνεργασία με τον Δήμο Πειραιά στο Ράλλειο Γυμνάσιο.